SXT22418FC16-16.384MT
Mfr.Part #
SXT22418FC16-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Ratings :
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency :
16.384 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
SXT224
Suntsu Electronics, Inc. SXT22418FC16-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216