SXT22418CB27-16.384MT
Mfr.Part #
SXT22418CB27-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Load Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
16.384 MHz
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Ratings :
Suntsu Electronics, Inc. SXT22418CB27-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216