SXT22417CA27-12.288MT
Mfr.Part #
SXT22417CA27-12.288MT
Description
CRYSTAL 12.288MHZ 17PF SMD
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency :
12.288 MHz
Frequency Tolerance :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Load Capacitance :
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Surface Mount
Ratings :
Suntsu Electronics, Inc. SXT22417CA27-12.288MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216