SXT22412FE27-27.120MT
Mfr.Part #
SXT22412FE27-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Load Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT22412FE27-27.120MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216