SXT22410FE17-16.000MT
Mfr.Part #
SXT22410FE17-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Frequency :
16 MHz
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Load Capacitance :
10pF
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency Stability :
±15ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT22410FE17-16.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216