SXT2148DA48-27.000MT
Mfr.Part #
SXT2148DA48-27.000MT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Suntsu Electronics, Inc. SXT2148DA48-27.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216