SXT21418ED38-16.384MT
Mfr.Part #
SXT21418ED38-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance :
±15ppm
Frequency :
16.384 MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Ratings :
Load Capacitance :
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
4-SMD, No Lead
Suntsu Electronics, Inc. SXT21418ED38-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216