SXT21417ED27-16.384MT
Mfr.Part #
SXT21417ED27-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 17PF SMD
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
16.384 MHz
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance :
±15ppm
Load Capacitance :
17pF
Ratings :
Operating Mode :
Fundamental
Suntsu Electronics, Inc. SXT21417ED27-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216