SXT21413DD27-37.400MT
Mfr.Part #
SXT21413DD27-37.400MT
Description
CRYSTAL 37.400MHZ 13PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
37.4 MHz
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Load Capacitance :
13pF
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
MHz Crystal
Ratings :
Suntsu Electronics, Inc. SXT21413DD27-37.400MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216