SXT21412DC48-16.000MT
Mfr.Part #
SXT21412DC48-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
12pF
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
16 MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Suntsu Electronics, Inc. SXT21412DC48-16.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216