SXT21412DC16-16.384MT
Mfr.Part #
SXT21412DC16-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 12PF SMD
Load Capacitance :
12pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency :
16.384 MHz
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Active
Suntsu Electronics, Inc. SXT21412DC16-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216