SXT21412BA27-27.120MT
Mfr.Part #
SXT21412BA27-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
27.12 MHz
Load Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Suntsu Electronics, Inc. SXT21412BA27-27.120MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216