SXT21410EC17-24.576MT
Mfr.Part #
SXT21410EC17-24.576MT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
24.576 MHz
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Load Capacitance :
10pF
Suntsu Electronics, Inc. SXT21410EC17-24.576MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216