SXT14418FB48-16.000M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SXT14418FB48-16.000M
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
4-SOJ, 9.50mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.000M 18PF SMD
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Crystals
Frequency Tolerance :
±10ppm
Package :
Bulk
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Product Status :
Active
Ratings :
Type :
MHz Crystal
Package / Case :
4-SOJ, 9.50mm pitch
Series :
SXT144
Operating Mode :
Fundamental
Height - Seated (Max) :
0.146 (3.70mm)
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
16 MHz
Size / Dimension :
0.492 L x 0.181 W (12.50mm x 4.60mm)
Introducing Crystals Suntsu Electronics, Inc. SXT14418FB48-16.000M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:MHz Crystal, Package / Case:4-SOJ, 9.50mm pitch, SXT14418FB48-16.000M pinout, SXT14418FB48-16.000M datasheet PDF, SXT14418FB48-16.000M amp .Beyond Crystals Suntsu Electronics, Inc. SXT14418FB48-16.000M ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Suntsu Electronics, Inc. SXT14418FB48-16.000M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216