SXT1149DC16-27.120MT
Mfr.Part #
SXT1149DC16-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 9PF SMD
Load Capacitance :
9pF
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Suntsu Electronics, Inc. SXT1149DC16-27.120MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216