SXT1148FD07-27.000MT
Mfr.Part #
SXT1148FD07-27.000MT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Load Capacitance :
8pF
Frequency Tolerance :
±10ppm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Frequency :
27 MHz
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
MHz Crystal
Suntsu Electronics, Inc. SXT1148FD07-27.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216