SXT1148BB27-38.400MT
Mfr.Part #
SXT1148BB27-38.400MT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Frequency :
38.4 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Load Capacitance :
8pF
Frequency Stability :
±30ppm
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT1148BB27-38.400MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216