SXT1148BB16-40.000MT
Mfr.Part #
SXT1148BB16-40.000MT
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
40 MHz
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
8pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Series :
SXT114
Suntsu Electronics, Inc. SXT1148BB16-40.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216