SXT11411CB16-27.000MT
Mfr.Part #
SXT11411CB16-27.000MT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 11PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
27 MHz
Load Capacitance :
11pF
Frequency Tolerance :
±25ppm
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
MHz Crystal
Suntsu Electronics, Inc. SXT11411CB16-27.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216