SXT11410DC16-24.000MT
Mfr.Part #
SXT11410DC16-24.000MT
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Load Capacitance :
10pF
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency :
24 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency Stability :
±25ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT11410DC16-24.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216