SXD450SFU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SXD450SFU
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 450MHZ WHIP STR SFU CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency :
470MHz
Frequency (Center/Band) :
450MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Termination :
SFU
Number of Bands :
1
VSWR :
1.5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Max :
50W
Published :
Mount :
Chassis Mount
Mounting Type :
Connector Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency Range :
440MHz~470MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Antenna Type :
Whip, Straight
Height :
88.9mm
Height (Max) :
3.504 89.00mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
SXD450SFU
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount SFU 450MHz Bulk 3.504 89.00mm