SXB165SFU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SXB165SFU
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 165MHZ WHIP STR SFU CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Termination :
SFU
Packaging :
Bulk
VSWR :
1.5
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Published :
Height (Max) :
5.512 140.00mm
Mount :
Chassis Mount
Power - Max :
50W
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency (Center/Band) :
165MHz
Height :
139.7mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency Range :
162MHz~174MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Datasheets
SXB165SFU
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SFU 165MHz Bulk 5.512 140.00mm