SWPA8040S3R6NT
Mfr.Part #
SWPA8040S3R6NT
Package / Case
SMD,8.0x8.0x4.0mm
Description
FIXED IND 3.6UH 4.35A 22MOHM SMD
Inductance :
3.6uH
Package / Case :
SMD,8.0x8.0x4.0mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±30%
Rated Current :
4.35A
DC Resistance (DCR) :
22mOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
SWPA8040S3R6NT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA8040S3R6NT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,8.0x8.0x4.0mm, SWPA8040S3R6NT pinout, SWPA8040S3R6NT datasheet PDF, SWPA8040S3R6NT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA8040S3R6NT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA8040S3R6NT
SWPA8040S3R6NT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD