SWPA5040S2R2NT
Mfr.Part #
SWPA5040S2R2NT
Package / Case
SMD,5.0x5.0x4.0mm
Description
FIXED IND 2.2UH 3.8A 25MOHM SMD
Stock
883
In Stock :
883
Package / Case :
SMD,5.0x5.0x4.0mm
Rated Current :
3.8A
DC Resistance (DCR) :
25mOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±30%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.2uH
Datasheets
SWPA5040S2R2NT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5040S2R2NT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,5.0x5.0x4.0mm, SWPA5040S2R2NT pinout, SWPA5040S2R2NT datasheet PDF, SWPA5040S2R2NT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5040S2R2NT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5040S2R2NT
SWPA5040S2R2NT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD