SWPA5020S3R6NT
Mfr.Part #
SWPA5020S3R6NT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.6UH 2.5A 56MOHM SMD
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
56mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
43MHz
Tolerance :
±30%
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Series :
SWPA
Q @ Freq :
Inductance :
3.6 µH
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
2.8A
Size / Dimension :
0.197 L x 0.197 W (5.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.079 (2.00mm)
Datasheets
SWPA5020S3R6NT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA5020S3R6NT
SWPA5020S3R6NT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD