SWPA4030S510MT
Mfr.Part #
SWPA4030S510MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 51UH 700MA 611MOHM SMD
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
Frequency - Self Resonant :
8.4MHz
Current Rating (Amps) :
700 mA
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
51 µH
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Drum Core, Wirewound
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
611mOhm Max
Q @ Freq :
Shielding :
Shielded
Features :
Series :
SWPA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Ratings :
Datasheets
SWPA4030S510MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA4030S510MT
SWPA4030S510MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD