SWPA3015S4R3MT
Mfr.Part #
SWPA3015S4R3MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.3UH 1.14A 150MOHM SM
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Q @ Freq :
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
4.3 µH
Ratings :
Series :
SWPA
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Features :
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Frequency - Self Resonant :
53MHz
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.059 (1.50mm)
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.14 A
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SWPA3015S4R3MT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA3015S4R3MT
SWPA3015S4R3MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD