SWPA3010S1R2NT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWPA3010S1R2NT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 1.45A 85MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
1.25A
Material - Core :
Ferrite
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
85mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Q @ Freq :
Inductance :
1.2 µH
Frequency - Self Resonant :
137MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
1.45 A
Product Status :
Active
Series :
SWPA
Features :
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Datasheets
SWPA3010S1R2NT
Shenzhen Sunlord Electronics SWPA3010S1R2NT
SWPA3010S1R2NT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD