SWM12-9-EH-P6
Mfr.Part #
SWM12-9-EH-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Product Category :
Input Connector :
CEE 7/16
Current - Output (Max) :
1.33A
Size / Dimension :
2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
59 1.50m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
12W
Voltage - Output :
9V
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
SWM12-E (12W)