SWM12-6-EV-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWM12-6-EV-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Connector :
CEE 7/16
Approval Agency :
CE, TUV
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.11Lx1.62W x 1.11 H 53.5mmx41.2mmx28.2mm
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SWM12-E (12W)
Applications :
Medical
Power (Watts) :
12W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Region Utilized :
Europe
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output :
6V
Current - Output (Max) :
2A