SWM12-6-EH-P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWM12-6-EH-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Approval Agency :
CE, TUV
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
12W
Cord Length :
59 1.50m
Size / Dimension :
2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Applications :
Medical
Region Utilized :
Europe
Input Connector :
CEE 7/16
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SWM12-E (12W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
2A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
6V