SWM12-15-EH-P5
Mfr.Part #
SWM12-15-EH-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
59 1.50m
Approval Agency :
CE, TUV
Voltage - Output :
15V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Connector :
CEE 7/16
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
Region Utilized :
Europe
Series :
SWM12-E (12W)
Current - Output (Max) :
800mA
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm