SWM12-12-NV-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWM12-12-NV-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.11Lx1.62W x 1.11 H 53.5mmx41.2mmx28.2mm
Applications :
Medical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
NEMA 1-15P
Approval Agency :
cURus
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
SWM12-N (12W)
Input Type :
Fixed Blade
Region Utilized :
North America
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
12V
Current - Output (Max) :
1A