SWI12-9-N-P6R
Mfr.Part #
SWI12-9-N-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 11W
Stock
134
In Stock :
134
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Weight :
0.278lb 126.1g
Max Output Current :
1.2A
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Series :
SWI12-N (12W)
Power (Watts) :
11W
Approval Agency :
cULus, PSE
Max Power Dissipation :
12W
Polarization :
Positive Center
Polarity :
Positive
Applications :
ITE (Commercial)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Input Connector :
NEMA 1-15P
Height :
41.91mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
2.83Lx1.34W x 1.65 H 72.0mmx34.0mmx42.0mm
Voltage - Output :
9V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Published :
2016
No Load Power Consumption :
75mW Max