SWI12-24-N-SC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWI12-24-N-SC
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Stock
957
In Stock :
957
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Output :
24V
Published :
2016
Width :
49.022mm
Current - Output (Max) :
500mA
Size / Dimension :
3.86Lx1.93W x 1.28 H 98.0mmx49.0mmx32.5mm
Max Power Dissipation :
12W
Min Operating Temperature :
0°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
12W
Length :
98.044mm
Approval Agency :
cULus
No Load Power Consumption :
100mW Max
Max Operating Temperature :
40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Lead Free
Input Type :
Fixed Blade
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Output Current :
500mA
Connector Type :
Screw
Operating Temperature :
0°C~40°C