SWI12-15-N-SC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWI12-15-N-SC
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
Stock
505
In Stock :
505
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Length :
98.044mm
Max Output Current :
800mA
Approval Agency :
cULus
Published :
2016
Max Operating Temperature :
40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Lead Free :
Lead Free
Connector Type :
Screw
Height :
32.512mm
Power (Watts) :
12W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
12W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
0°C~40°C
Min Operating Temperature :
0°C
Input Type :
Fixed Blade
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
800mA
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
North America
Input Connector :
NEMA 1-15P
Width :
49.022mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
3.86Lx1.93W x 1.28 H 98.0mmx49.0mmx32.5mm
Voltage - Output :
15V