SWI10B-5-EW-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWI10B-5-EW-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Number of Outputs :
1 Output
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
10 W
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Product Status :
Active
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Base Product Number :
SWI10
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region :
Europe
Brand :
CUI Inc.
Input Type :
Fixed Blade
Standard Number :
Product :
Fixed Plug
Approval Agency :
CE
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Connector :
CEE 7/16
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Region Utilized :
Europe
Series :
SWI10B-E (12W)
Approvals :
CE, EN 55035
Load Regulation :
Regulated
Cord Length :
59" (1.50m)
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
5V
Package :
Box
Minimum Operating Temperature :
0 C
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
2A
CUI Inc.
Mounting Style :
Wall Mount
Packaging :
Box
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Power :
10 W