SWI10-5-N-I38
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWI10-5-N-I38
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Lead Free :
Lead Free
Approval Agency :
cULus, PSE
Voltage - Input :
90V~264VAC
Width :
38.1mm
Power (Watts) :
10W
Published :
2016
Min Operating Temperature :
0°C
Output Connector :
USB A Receptacle
Size / Dimension :
0.93Lx1.52W x 2.03 H 23.5mmx38.5mmx51.5mm
Series :
SWI10-N-USB (10W)
Region Utilized :
North America
Max Power Dissipation :
10W
Max Output Current :
2A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Output (Max) :
2A
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Output :
5V
Weight :
0.088lb 39.92g
Height :
29.21mm
Max Operating Temperature :
40°C
Number of Outputs :
No Load Power Consumption :
75mW Max
Input Type :
Fixed Blade
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Connector Type :
Receptacle, USB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
60.96mm