SWH15-9-NB-P6
Mfr.Part #
SWH15-9-NB-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 14W
No Load Power Consumption :
100mW
Weight :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
9V
Current - Output (Max) :
1.5A
Power (Watts) :
14 W
Region Utilized :
North America
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
2.44" L x 1.56" W x 1.31" H (62.0mm x 39.7mm x 33.2mm)
Series :
SWH15-N (15W)
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
NEMA 1-15P
Standard Number :
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C