SWH15-5B-EB-P6
Mfr.Part #
SWH15-5B-EB-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Product Category :
Region Utilized :
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Voltage - Output :
5V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SWH15-E (15W)
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Size / Dimension :
2.44" L x 1.56" W x 1.79" H (62.1mm x 39.7mm x 45.4mm)
Number of Outputs :
1 Output
Power (Watts) :
15 W
Output Power :
15 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Product :
Fixed Plug
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
3A
No Load Power Consumption :
100mW
Brand :
CUI Inc.
Packaging :
Box
Efficiency :
81.4%