SWH15-24-NW-ST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWH15-24-NW-ST
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 14W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
CUI Inc.
Output Power :
14.4 W
Power (Watts) :
14 W
Size / Dimension :
2.44" L x 1.56" W x 1.31" H (62.0mm x 39.7mm x 33.2mm)
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Load Regulation :
Regulated
Input Connector :
NEMA 1-15P
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Input Type :
Fixed Blade
Series :
SWH15-N (15W)
Region :
North America
Minimum Operating Temperature :
0 C
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Polarization :
Voltage - Output :
24V
Packaging :
Box
Efficiency :
Level VI
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Number of Outputs :
1 Output
Form :
Wall Mount (Class II)
Approval Agency :
cULus, FCC
Brand :
CUI Inc.
Mounting Style :
Wall Mount
Region Utilized :
North America
Output Connector :
Stripped, Tinned Wire Leads
Current - Output (Max) :
600mA
Package :
Bulk
Product :
Fixed Plug
No Load Power Consumption :
100mW