SWH15-12-EW-P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWH15-12-EW-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
83%
No Load Power Consumption :
100mW
Load Regulation :
Regulated
Connector Type :
Barrel Connector
Current - Output (Max) :
1A
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Mounting Style :
Wall Mount
Standard Number :
Weight :
Product Status :
Active
Power (Watts) :
12 W
Brand :
CUI Inc.
Minimum Operating Temperature :
0 C
Maximum Operating Temperature :
+ 40 C
Input Type :
Fixed Blade
Region :
Europe
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Polarization :
Positive Center
RoHS :
Details
Voltage - Output :
12V
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SWH15-E (15W)
Size / Dimension :
2.44" L x 1.56" W x 1.79" H (62.1mm x 39.7mm x 45.4mm)
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
Form :
Wall Mount (Class II)
CUI Inc.
Input Connector :
KSC 8305
Package :
Bulk
Output Power :
12 W
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Cord Length :
70.9" (1.80m)
Approval Agency :
CE
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC