SWG030-24-CN
Mfr.Part #
SWG030-24-CN
Description
AC/DC CONVERTER 24V 30W
Size / Dimension :
4.06Lx3.07W x 1.22 H 103.0mmx78.0mmx31.0mm
Feature :
DC Input Capable, Universal Input
Efficiency :
81%
Voltage - Output 2 :
Voltage - Isolation :
3kV
Features :
Voltage - Output 4 :
Height :
30.988mm
Voltage - Output 1 :
24V
Max Output Current :
1.3A
Power (Watts) :
30W
Type :
Open Frame
Max Power Dissipation :
30W
Current - Output 1 :
1.3 A
Voltage - Input :
85V~264VAC
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Package :
Bulk
Lead Free :
Lead Free
Series :
SWG030 (30W)
Datasheets
SWG030-24-CN
SWG030-24-CN datasheet pdf and AC DC Converters product details from Sanken stock available at
Manufacturer related products
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 20V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 28V 1W SJP
    DIODE ZENER 18V 2W SJP