SVC75C3A38C2-27.000MT
Mfr.Part #
SVC75C3A38C2-27.000MT
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
27 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Current - Supply (Max) :
25mA
Suntsu Electronics, Inc. SVC75C3A38C2-27.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216