SVC75C3A07C2-27.000MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SVC75C3A07C2-27.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Ratings :
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Type :
VCXO
Series :
SVC75C
Current - Supply (Max) :
25mA
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Product Status :
Active
Base Resonator :
Crystal
Height - Seated (Max) :
0.067 (1.70mm)
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Suntsu Electronics, Inc. SVC75C3A07C2-27.000MT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216