SVC53C3C16A2-50.000MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SVC53C3C16A2-50.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
25mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±150ppm
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Series :
SVC53C
Output :
CMOS
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
50 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Suntsu Electronics, Inc. SVC53C3C16A2-50.000MT
SVC53C3C16A2-50.000MT datasheet pdf and Oscillators product details from Suntsu stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216