SVC53C3B17C2-10.000M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SVC53C3B17C2-10.000M
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency :
10 MHz
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
Base Resonator :
Crystal
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Ratings :
Function :
Enable/Disable
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±30ppm
Current - Supply (Max) :
25mA
Series :
SVC53C
Type :
VCXO
Suntsu Electronics, Inc. SVC53C3B17C2-10.000M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216