SV230K7BL1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SV230K7BL1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Disc 7mm
Datasheet
Download
Description
SV 230VRMS 7MM BULK L1
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts :
230 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V
Maximum DC Volts :
300 V
Package :
Bulk
Subcategory :
Varistors
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Number of Circuits :
1
Current - Surge :
1.75 kA
Mounting Type :
Through Hole
Brand :
Bourns
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Energy :
35J
Series :
SV
Capacitance @ Frequency :
250 pF @ 1 kHz
Bourns
Product Category :
Varistors
RoHS :
Details
Features :
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Datasheets
SV230K7BL1
Introducing Bourns, Inc. SV230K7BL1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA), Package / Case:Disc 7mm, Mounting Type:Through Hole, SV230K7BL1 pinout, SV230K7BL1 datasheet PDF, SV230K7BL1 amp .Beyond Bourns, Inc. SV230K7BL1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.