SU9V-07010
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SU9V-07010
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1MH 700MA 2LN TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
0.669Lx0.433W 17.00mmx11.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance @ Frequency :
1mH @ 1kHz
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Series :
SU
Operating Temperature :
-25°C~120°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
1 mH
Packaging :
Bulk
Height (Max) :
0.669 17.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Factory Lead Time :
27 Weeks
Published :
Current Rating (Max) :
700mA
Number of Lines :
2
Datasheets
SU9V-07010
KEMET SU9V-07010
SU9V-07010 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD