SU9H-R07017
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SU9H-R07017
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.7MH 700MA 2LN TH
Stock
994
In Stock :
994
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height (Max) :
0.492 12.50mm
Size / Dimension :
0.669Lx0.610W 17.00mmx15.50mm
Packaging :
Bulk
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Series :
SU
Published :
2013
Current Rating (Max) :
700mA
Inductance :
1.7 mH
Inductance @ Frequency :
1.7mH @ 1kHz
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated AC :
250V
Filter Type :
Power Line
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Factory Lead Time :
27 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Datasheets
SU9H-R07017
KEMET SU9H-R07017
SU9H-R07017 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD